Borussia (D) do zmage, Bayern in Leipzig do točke

Bundesliga 19. Okt 201917:31 > 17:33
Alexander Hassenstein/Getty Images

Nogometaši Augsburga in Bayerna so se v 8. krogu Bundeslige razšli brez zmagovalca (2:2). Tudi Kevin Kampl z Leipzigom samo do točke proti Wolfsburgu (1:1). Dortmudska Borussia v derbiju kroga do zmage proti Borussii iz Monchengladbacha (1:0), ki ostaja na vrhu lestvice.

Augsburg je povedel že v prvi minuti prek Marca Richterja, prvaki pa so odgovorili v 14. minuti, ko je po podaji Serga Gnabryja zadel Robert Lewandowski.

Na začetku drugega polčasa se je zdelo, da bo Bayern prišel do popolnega preobrata, ko je mrežo domačih zatresel tudi Gnabry, vendar se Augsburg ni predal vse do konca in v prvi minuti sodnikovega podaljška po zaslugi Alfreda Finnbogasona prišel do točke pred 30 tisoč navijači.

Bayern ima trenutno 15 točk na tretjem mestu na lestvici, medte ko je Augsburg prišel do šeste točke v letošnji sezoni in drži 15. mesto.

Maja Hitij/Getty Images

Tudi Leipzig in Wolfsburg sta se razšla brez zmagovalca (1:1). Gledalci so oba zadetka na Red Bull Areni videli v drugem polčasu. Domače je v vodstvo v 54. minuti popeljal Timo Werner, končni rezultat pa je v 82. minuti postavil Wout Weghorst.

Wolfsburg ima tik pod vrhom 16 točk enako kot vodilna Borussia iz Monchengladbacha, Leipzig pa samo eno manj. V razmaku samo dveh točk sicer najdemo kar devet ekip.

Fortuna je bila z minimalnih 1:0 boljša od Mainza, Werder in Hertha pa sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

Dortmund do zmage ob dveh razveljavljenih zadetkih
Derbi 8. kroga med Borussio iz Dortmunda in Borussio iz Monchengladbacha je ponudil samo en zadetek, pod katerega se je podpisal Marco Reus. Dortmundčani so še dvakrat zatresli mrežo gostov, vendar so sodniki razveljavili tako zadetek Thorgana Hazarda kot Juliana Brandta.

Dortmund ima po četrti letošnji zmagi 15 točk in je v krogu devetih ekip, ki jih ločita samo dve točki. Na vrhu lestvice je kljub tokratnemu porazu še naprej Borussia iz Monchengladbacha.