Bayern spremlja Haalanda, a on želi v Premier ligo

Bundesliga 1. Nov 201922:32 > 23:17
Getty Images/Andreas Schaad

Napadalec Salzburga Erling Haaland je trenutno eden najbolj zanimivih nogometašev na stari celini. Zanj se zanimajo številni evropski giganti, tudi munchenski Bayern.

Erling Haaland je na desetih ligaških obračunih dosegel dih jemajočih 12 zadetkov in šest podaj, medtem ko je na treh tekmah Lige prvakov že šestkrat zatresel mrežo nasprotnika. Mediji namigujejo, da se zanj zanima več kot 20 klubov, nemški Bild pa poroča, da je med njimi tudi Bayern.

Uprava nemškega kluba spremlja razvoj 194 centimetrov visokega napadalca, vendar do konkretnega kontakta med kluboma še ni prišlo. Bavarce še vedno boli, ko se spomnijo, kako so “spregledali” Sadia Maneja in Dayota Upamecana, ko sta še nastopala za Salzburg in so odločeni, da napake ne ponovijo.

Haalanda pogodba s Salzburgom veže do leta 2023. “Normalno je, da se pojavijo govorice, ko gre za takšnega nogometaša. Nač načrt je, da ostane. Zaradi tega se ne obremenjujemo prav veliko,” je nedavno sicer dejal trener bikov Jesse Marsch.

Ob Bayernu se za mladeniča zanimajo tudi Manchester United, Juventus, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid in dortmundska Borussia. Številni kot favorita izpostavljajo rdeče vrage, saj naj bi tudi sam Haaland kariero najraje nadaljeval v Premier ligi. Nenazadnje je mladi Norvežan tudi rojen na Otoku, njegov oče Alf-Inge Haaland pa je nosil dres Nottinghama, Leedsa in Manchester Cityja.