Eintracht razbil nemočni Bayern, osmica Leipziga

Bundesliga 2. Nov 201916:54 > 16:56
Alex Grimm, Getty Images Sport

Eintracht iz Frankfurta je v 10. krogu Bundeslige Bayernu zadal najhujši poraz po letu 2009, ko je Wolfsburg Bavarce prav tako odpihnil s 5:1. Leipzig je brez Kevina Kampla z 8:0 ponižal Mainz, dortmundska Borussia pa je bila doma prepričljiva proti Wolfsburgu (3:0).

Bayern je že v deveti minuti ostal z igralcem manj na igrišču, ko je neposredni rdeči karton po posredovanju videosodnika in prekršku nad Goncalom Paciencio dobil Jerome Boateng.

Domači so številčno prednost prvič izkoristili v 25. minuti, ko je Filip Kostić zadel po odbiti žogi. Kostić je osem minut kasneje podal za zadetek Djibrila Sowa, nato pa je za nekaj upanja Bavarcev zadel Robert Lewandowski, ki je tako zadel tudi v 10. krogu Bundeslige.

Eintracht je v zaključku prvega polčasa preživel napad Bayerna, v 49. minuti pa prek kapetana Davida Abarahama zadel še tretjič. V zaključku sta za popolno slavje domačih zadela še Martin Hinteregger in Paciencia.

Poraz Bayerna je izkoristila vodilna Borussia Monchengladbach, ki je z 2:1 slavili v Leverkusnu pri Bayerju, uspešna je bila tudi Borussia iz Dortmunda, ki je pred svojimi navijači s 3:0 odpravila Wolfsburg, daleč najprepričljivejše zmage pa se je veselil Leipzig. Ekipa Kevina Kampla (sedel je na klopi) je bila s kar 8:0 boljša od Mainza. Timo Werner je dosegel dvojni hat-trick zadetkov in podaj.

Werder in Freiburg sta se razšla brez zmagovalca – 2:2, sploh prvi mestni berlinski derbi med Unionom in Hertho v Bundesligi pa so dobili prvi z minimalnih 1:0.