Šok terapija uspela – Bayernova lekcija Borusii

Bundesliga 9. Nov 201920:29 > 20:31
Sebastian Widmann/Getty Images

Hansi Flick je ekspresno preporodil nogometaše Bayerna, ki so v velikem derbiju 11. kroga Bundeslige s 4:0 povozili dortmundsko Borussio. Kevin Kampl zadel ob zmagi Leipziga.

Bayern je pred šestimi dnevi ostal brez trenerja, ko se je uprava kluba za sodelovanje zahvalila Niku Kovaču, njegovo delovne naloge pa je prevzel Hansi Flick. Bavarci so pod njegovim vodstvom sredi tedna v Ligi prvakov proti Olympiacosu slavili z 2:0, v soboto pa na polni Allianz Areni po sijajni predstavi s 4:0 povozili dortmundsko Borussio.

Bayern je povedel v 17. minuti, ko je Benjamin Pavard odlično našel Roberta Lewandowskega. Poljak je zadel na prav vseh enajstih prvenstvenih tekmah Bayerna, kar je seveda absolutni rekord Bundeslige. Gledalci so na drugi zadetek v mreži gostov čakali vse do druge minute drugega polčasa. Zadel je Serge Gnabry po podaji Thomasa Mullerja. Ravno slednji je v 76. minuti našel Lewandowskega za njegov drugi zadetek, končni rezultat pa je štiri minute kasneje z avtogolom postavil Mats Hummels.

Bayern po veliki zmagi z 21 točkami zaseda tretje mesto na lestvici, enak izkupiček ima tudi Leipzig, medtem ko je na vrhu z 22 točkami in odigrano tekmo manj Borussia iz Monchengladbacha. Dortmund je padel na peto mesto in ima 19 točk.

Z odličnimi predstavami nadaljuje tudi Leipzig, ki je tokrat v gosteh s 4:2 odprabil Hertho. Enega od zadetkov je za zmagovalce dosegel tudi nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl. Union Berlin je v gosteh Mainz odpravil s 3:2, Augsburg je z minimalnih 1:0 odpravil Paderbron, medtem ko sta se Schalke in Fortuna razšla brez zmagovalca (3:3).