Lewa podrl pol stoletja star rekord Mullerja

Bundesliga 9. Nov 201920:43 > 20:45
Getty Images/Christof Koepsel

Golgeter Bayerna Robert Lewandowski je na derbiju proti dortmundski Borussii dvakrat zatresel mrežo nasprotnika, s čimer je podrl rekord legendarnega Gerda Mullerja star 51 let.

Robert Lewandowski je v 11. krogu Bundeslige dosegel 15. in 16. zadetek v sezoni. Poljak je v 17. minuti sprva zadel za vodstvo Bayerna z 1:0, v 76. minuti pa prednost povišal na 3:0.

Do danes je samo legendarni Gerd Muller na prvih 11 tekmah uspel 15-krat zatresti mrežo nasprotnika in to pred več kot pol stoletja. Svetovni prvak iz leta 1974, ki je pri Bayernu preživel 15 let, je do te številke prišel v sezoni 1968/69, ko so Bavarci osvojili dvojno krono.

Če gledamo vsa tekmovanja, je Poljak letos že pri številki 23.

Tudi ofenzivni vezist Thomas Muller se lahko pohvali z neobičajnim uspehom. S podajo Sergu Gnabryju za 2:0 je vpisal svojo stoto ligaško asistenco, s čimer je postal prvi po sezoni 2004/05 s takšnim dosežkom, nato pa hitro dodal še eno za drugi gol Lewandowskega.

Ob tem je Muller proti Borussi vpisal že svoj nastop številka 501 za Bayern.