Getty Images / Christopher Lee

07.12.2019 | 17.40

Bensebaini v podaljšku za nove težave Bayerna

Borussia Monchengladbach je še poglobila težave Bayerna, potem ko je v derbiju 14. kroga Bundeslige po zaslugi zadetka Ramyja Bensebainija iz najstrožje kazni v podaljšku slavila z 2:1. Do zmage tudi Leipzig in Borussia Dortmund.

Ramy Bensebaini

Lars Baron/Getty Images

Na Borussia Parku sanjajo o prvem naslovu po letu 1977. Po veliki zmagi proti velikemu Bayernu ima Borussia Monchengladbach sedem točk naskoka pred Bavarci, ki so šele na šestem mestu, vmes pa so še Leipzig, Borussia Dortmund, Schalke in Freibrug.

V derbiju 14. kroga Bundeslige so povedli gostje iz Munchna. V 49. minuti je Thomas Muller podal do Ivana Perišića, ki je v polno meril s 25 metrov. Odgovor domačih je sledil deset minut kasneje, ko je svoj šov začel 24-letni branilec Ramy Bensebaini. Alžirec je prvič zadel z glavo po podaji Jonasa Hofmanna iz kota, preobrat pa dokončal v sodnikovem podaljšku, ko je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen.

Marco Reus

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Leipzig, ki je bila doma s 3:1 boljši od Hoffenheima, ima na drugem mestu točko manj od Borussie M. Za najvišjo zmago dneva je poskrbela Borussia Dortmund, ki je s 5:0 odpihnila Fortuno.

Augsburg je z 2:1 odpravil Mainz, medtem ko je Freiburg z minimalnih 1:0 premagal Wolfsburg.