Bundesliga: Bayernu spodrsnilo doma s Schalkejem

Bundesliga 4. Feb 201717:23 > 17:43
Getty Image

Danes so v nemškem nogometnem prvenstvu odigrali novih pet tekem, najbolj zanimivo pa je bilo na Allianz Areni, kjer so nogometaši Bayerna remizirali s Schalkejem iz Gelsenkirchna. Zadetek Roberta Lewandowskega je že štiri minute kasneje izničil branilec Naldo. Zmagala tudi Köln in Hoffenheim.

Getty Images Sport, Alexander Hassenstein, Bongarts

Robert Lewandowski je zadetek za vodstvo sicer dosegel že v 9. minuti tekme, potem ko je na robu kazenskega prostora lepo sprejel podajo Artura Vidala in z lobom premagal gostujočega vratarja Ralfa Fährmanna.

Samo štiri minute kasneje so se Knapi vrnili med žive, saj je Naldo ustrelil s približno 20 metrov in natančno zadel v zgornji levi kot Bayernovih vrat. Domači čuvaj mreže Manuel Neuer je bil povsem nemočen.

Tekmo je sicer obeležil tudi 500. nastop domačega kapetana Phillipa Lahma v dresu münchenskega kluba.

Köln je doma premagal Wolfsburg z minimalnim rezultatom, potem ko je gol z enajstih metrov dosegel Anthony Modeste. Hertha je z identičnim rezultatom premagala Ingolstadt, potem ko je Genki Harahuchi gol dosegel že v 1. minuti tekme.

Hoffenheim je premagal Mainz z rezultatom 4:0. Prvi gol je dosegel Mark Uth v 5. minuti, Marco Terrazzino pa je drugega dodal v 81. minut. Do konca je dvakrat zasel še Adam Szalai.

Borussia iz Mönchengladbacha je doma premagala Freiburg s 3:0. Na prvi zadetek so gledalci sicer čakali vse do 73. minute tekme, ko je prvega na tekmi dosegel Lars Stindl. Pet minut kasneje je Raffael podvojil vodstvo, Patrick Hermann pa je končni izid 3:0 postavil šele v sodnikovem dodatku.