Aubameyang potopil Leipzig na Westfalnu

Bundesliga 4. Feb 201720:22 > 20:23
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Borussia Dortmund je pred domačimi navijači premagala Leipzig z 1:0 in Rdečim bikom s Saške zadala tretji poraz v letošnji sezoni. Leipzig je tako zapravil priložnost, da bi se približal vodilnemu Bayernu, ki je doma samo remiziral s Schalkejem. Zdaj razlika med vodilnima ekipama znaša štiri točke.

Edini zadetek pred 80 tisoči navijačev na Signal Iduna Parku je dosegel prvi strelec Bundeslige Pierre Emerick Aubameyang v 35. minuti tekme.

Aubameyang je prišel do lepe podaje Ousmaneja Dembeleja in z glavo poslal žogo v mrežo. Gostujoči vratar Peter Gulasci je bil povsem nemočen. Borussia je imela več zrelih priložnosti tudi v nadaljevanju tekme, zato se je zasluženo veselila zmage. Najbližje zadetku sta bila Aubameyang in Marco Reus.

Leipzig je sicer v zaključku tekme zatresel mrežo Dortmunda. V 94. minuti sta bila v središču pozornosti rezervista, Oliver Burke je v kazenskem prostoru podal do Federica Palaciosa Martineza, ki je z desnico izenačil, a stranski sodnik je dobro opazil, da je bil v prepovedanem položaju. Trener Borussie Thomas Tuchel si je pošteno oddahnil.

Drugo mesto Leipziga zaenkrat ni ogroženo, saj ima še naprej zavidljivih 42 točk. Borussia je na tretjem mestu s 34 osvojenimi točkami, kolikor jih ima tudi četrtouvrščeni Hoffenheim.