Vrednost igralcev Leipziga je narasla za 32 milijonov

Bundesliga 7. Feb 201717:15 > 17:17
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Naslova prvaka v svoji prvi sezoni v Bundesligi verjetno ne bodo osvojili, so pa vseeno najprijetnejše presenečenje sezone. Leipzig je na dobri poti, da bo naslednjo sezono igral v Ligi prvakov, zaradi odličnih predstav pa rastejo tudi vrednosti igralcev.

Klub je pred začetkom sezone vložil kar 60 milijonov evrov za nove igralce, kar se jim je obrestovalo. Ne samo, da je Leipzig najresnejši zasledovalec Bayerna, zadnje raziskave kažejo, da je močno narasla tržna vrednost večine igralcev tega kluba.

Milijonsko vrednost imajo zdaj vsi igralci, ki so bili v klubu še, ko je bil le ta v tretji nemški ligi. Skupna vrednost ekipe je iz 79 milijonov v zgolj pol leta narasla na 111 milijonov evrov.

Minuli konec tedna je Leipzig gostoval v Dortmundu, kjer mu je Borrusia prizadejala tretji poraz v sezoni.