Dve tekmi sta bili dovolj; Can prestopil v Borusso

Bundesliga 18. Feb 202019:40 > 19:43
Lars Baron Getty Images

Borussia Dortmund je od Juventusa odkupila pogodbo Emreja Cana, potem ko je 26-letni nogometaš za milijonarje kot posojen odigral samo dve srečanji.

Nemški reprezentant je nedolgo tega na Westfallen kot posojen prispel iz Torina, pustil več kot dober vtis v ekipi Luciena Favreja, zato se je vodstvo tega nemškega kluba odločilo, da aktivira odkupno klavzulo in Emreja Cana odkupi.

Nemec tuških korenin je podpisal pogodbo do leta 2024. Odškodnina, ki jo je italijanskemu klubu nakazal nemški, naj bi se gibala okoli 25-30 milijonov evrov.

Can (26) je bil član Juventusa od julija 2018, za staro damo je odigral skupno 45 tekem, a je s prihodom Maurizzija Sarrija izgubil mesto v svoji ekipi. Pred tem je štiri sezone igral za Liverpool in eno za Leverkusen, svojo kariero pa je začel pri Bayernu.

Za nemško izbrano vrsto je odigral 25 tekem.