Bundesliga: Mainz končno zmagal

Bundesliga 10. Feb 201722:33 > 22:50
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images)

Nogometaši Mainza so premagali Augsburg z rezultatom 2:0 na prvi tekmi 20. kroga Bundeslige in tako prekinili niz slabih rezultatov.

Domača ekipa je bila tekom celotnega večera precej boljša, na koncu pa ji je tudi uspelo zmagati in prekiniti niz slabih rezultatov. Prvi zadetek na tekmi je v 31. minuti Levin Öztunali, ko mu je lepo podajo prispeval Cordoba. Večino nevarnih akcij je sicer zrežiral omenjeni dvojec.

Drugi zadetek je v 60. minuti iz enajsmetrovke dosegel Jairo Samperio. Vratar Augsburga Marvin Hitz je napravil prekršek v kazenskem prostoru nad Cordobo, po katerem je sodnik pokazal na belo točko.

Za Mainz je to prva zmaga v Bundesligi od 17. decembra, ko je premagal ekipo Hamburga. Ekipa trenutno zaseda deveto mesto s 25 točkami, Augsburg pa zaseda 11. mesto s 24 točkami.