Bundesliga lahko izgubi kar 750 milijonov evrov

Bundesliga 14. Mar 202022:03 > 22:05
Getty Images/Maja Hitij

Zaradi širjenja novega koronavirusa so odpovedana oziroma preložena številna športna tekmovanja, kar predstavlja velike finančne izgube. Nemška Bundesliga bi v tem pogledu lahko imela kar 750 milijonov evrov izgube.

Že samo od televizijskih pravic bi izgubili 370 milijonov evrov, če bi se sezona končala po 25. odigranih krogih. Tako v tem trenutku tudi kaže.

Skupno je vodstvo lige je 36 krogov Bundeslige prodalo za kar 1,4 milijarde evrov. A v pogodbeni klavzuli je zapisano, da se neodigrane tekme ne plačajo,

Več 100 milijonov evrov izgube pa bi klubi izgubili tudi zaradi sponzorskih pogodb, ki jih jasno ne bi mogli izpeljali do konca. Sledi tudi prodaja vstopnic, tudi tu znesek ne bi bil ravno majhen.

Brez teh sredstev bo kriza velika predvsem za male in srednje velike klube,” je dejal predsednik bavarskega velikana Karl-Heinz Rummenigge.