Bayern prosi Ter Stegna, da ne podpiše nove pogodbe

Bundesliga 28. Mar 202010:50 > 10:58
Alex Caparros/Getty Images

Pri Bayernu bodo skorajda zagotovo ostali brez Manuele Neuerja, ki se tudi bliža koncu svoje nogometne kariere. Klub iz Munchna pa tudi v prihodnosti na vratih želi imeti najboljšega nemškega vratarja. Toda trenutno je le-ta pogodbeno vezan na Barcelono.

Pri Bayernu bodo z vsemi silami poizkušali prepričati Marka-Andreja Ter Stegna, da z Barcelono ne podpiše nove pogodbe in da zaigra za največji nemški klub. Po poročanju nekaterih medijev Bavarci že aktivno vplivajo na vratarja Barcelone saj se trenutno s svojimi delodajalci sploh ne pogaja o podaljšanju pogodbe.

Ter Stegnu pogodba s Katalonci poteče leta 2022. Naslednje leto bi se tako lahko že povsem brez skrbi pogovarjal z morebitnimi snubci. Pogovori o podaljšanju pogodbe so na mrtvi točki saj si drugi vratar nemške izbrane vrste želi dvakrat višjo plačo kot mu jo trenutno ponuja Barcelona. Ter Stegen je v Barceloni zadovoljen toda tudi z višino plače želi vedeti, da je pomemben člen ekipe. Želi pa si tudi plačo, ki je primerljiva z ostalimi najboljšimi vratarji v Evropi.

Kar se tiče pogodbe med Neuerjem in Bayernom je glavna težava predvsem dolžina nove pogodbe. Glede na to, da je v petek praznoval 34 let je jasno, da gre za veterana. Klubska politika Bavarcev pa je takšna, da dolgoročnih pogodb z nogometaši nad 30 let ne sklepajo.