Werner: "Bolj, kot igranje za Bayern me mika…"

Getty Images/Julian Finney

Nogometaš Leipziga, Timo Werner, je nemškim medijem razkril, da ga igranje za bavarski ponos niti ne mika tako zelo, kot to, da bi se šel preizkusit v tujino.

Nemški napadalec je z odličnimi igrami za Bike (27 golov in 11 asistenc na 36 tekmah) dvignil obrvi številnih klubov, največ medijev ga povezuje z Bayernom in Liverpoolom.

Povezano

Sodeč po izjavi 24-letnika je jasno, kam želi. “Bayern je velik klub, o tem nima smisla izgubljati besed, Hansi Flick se je izkazal za odličnega stratega. Vseeno pa, če bom že odšel iz Leipziga, bi bila moja naslednja destinacija tujina in ne Bavarska,” je prepričan Werner.

Predstavlja mi izziv, da se preizkusim v kakšni drugi ligi. Mislim, da bi mi to v karieri pomenilo več, kot pa če bi ostal v Bundesligi. Seveda je pomembno tudi to, da te klub spoštuje. Upam, da bom imel v novem okolju enak status, kot v Leipzigu,” se je napadalec izkašljal časniku Bild.

Nemcu poleti vstopa v svojo zadnjo sezono pogodbe z rdečimi biki, njegova cena pa se giblje okoli 60 milijonov evrov.