Dortmund silovito začel post-korona ero

Bundesliga 16. Maj 202015:41 > 16:53
Pool, Getty Images News

S tekmami 26. kroga Bundeslige se je v soboto definitivno končal premor v evropskem klubskem nogometu zaradi koronavirusa. V derbiju dveh velikih lokalnih rivalov, Borussie Dortmund in Schalkeja, je ekipa iz Dortmunda slavila s prepričljivih 4:0.

Tudi prvi zadetek na vseh tekmah 26. kroga po skoraj dveh mesecih odmora je padel ravno v Dortmundu na derbiju med Borussio in Schalkejem. Torgan Hazard je podal iz desne strani, Erling Haaland pa je nadaljeval tam, kjer se je ustavil pred premorom. Za mladega Norvežana je bil to deseti gol na deveti tekmi Bundeslige.

V zadnji minuti prvega polčasa je napako vratarja Schalkeja izkoristil Raphael Guerreiro, ki je po podaji Juliana Brandta povišal na 2:0 in tudi postavil končni izid prvega polčasa. Kmalu po povratku iz slačilnice je po novi podaji Brandta iz protinapada zadel tudi Hazard in praktično odločil vse dvome o zmagovalcu.

Piko na i veličastni predstavi Borussie je v 63. minut z drugim zadetkom na srečanju postail Guerreiro. Portugalski reprezentant je po podaji Haalanda dosegel sedmi letošnji zadetek.

Borussia ima ob odigrani tekmi manj 54 točk oziroma eno manj od vodilnega Bayerna, ki v nedeljo gostuje pri Unionu iz Berlina. Tretji Leipzig je remiziral s Freiburgom (1:1), Kevin Kampl (podal je za edini zadetek svojega moštva) je odigral vseh 90 minut.

Wolfsburg je na gostovanju pri Augsburgu slavil z 2:1, Hertha je bila s 3:0 boljša od Hoffenheima, Fortuna in Paderborn pa sta se razšla brez zadetkov.