Nemci želijo salary cap: Kontrola denarja je neizbežna

Bundesliga 25. Maj 202018:29 > 18:31
Getty Images/Simon Hofmann

Predsednik nemške nogometne zveze Fritz Keller meni, da bi morali nastalo krizo izkoristiti za rekonstrukcijo nogometa. V prvi vrsti na finančnem polju.

Povezano

Epidemija koronavirusa je zaustavila tekmovanja za več kot dva meseca, ravno Bundesliga pa je prvo večje prvenstvo, ki se je nadaljevalo.

Kljub temu so tudi klubi v Nemčiji utrpeli velike finančne izgube, pod vprašaj pa je prišla eksistenca številnih klubov. “Moramo se naučiti iz napak, kriza je priložnost za restrukturiranje nogometa. Mi ne potrebujemo samo novih pravil, ampak tudi novo obnašanje. Ne smemo več misliti od sezone do sezone, to smo občutili na bolan način. Nogomet mora imeti dolgoročno perspektivo. Igro moramo približati ljudem, da ona postane njihova vsakodnevnisa. Zato je neizbežna finančna kontrola in uvedba salary capa,” je prepričan Fritz Keller.

Salary cap ozajo v profesionalnem športu v ZDA in se nanaša na omejena finančna sredstva, ki so na voljo za plače igralcev in trenerjev ter njihove prestope. Bi bil takšen sistem mogoče tudi v Evropi?