Sijajno delo Hansija Flicka: Samo Pep je bil boljši

Alexander Hassenstein, Getty Images

Trener munchenskega Bayerna Hansi Flick je nadaljeval z odličnimi rezultati na klopi Bavarcev. Proti Borussii je vpisal že 15. zmago na uvodnih 18 tekmah v Bundesligi.

Kako uspšeno delo opravlja Hansi Flick, govori tudi podatek, da je imelv klubski zgodovini boljši izkupiček na prvih 18 tekmah samo Pep Guardiola. Španski strokovnjak je vv sezoni 2013/14 v istem obdobju nanizal 16 zmag.

Povezano

Flick je bavarskega giganta prevzel novembra leta 2019, ko je nasledil Nika Kovača, pri katerem je bil pred tem v vlogi pomočnika.

Na začetku se je zdelo, da bo Flick samo začasen izbor do bolj ustrezne rešitve, toda z odličnimi rezultati si je pridobil zaupanje vodstva kluba, ki ga je ustoloičilo za stalnega trenerja.

Bayern je z zmago v Dortmundu naredil velik korak proti ubranitvi naslova, saj ima osem krogov pred koncem velikih sedem točk prednosti pred nogometaši Borussie.