Petarda Bayerna za deset točk prednosti

Bundesliga 30. Maj 202020:18 > 20:21
Christof Stache/Pool via Getty Images

Nogometaši munchenskega Bayerna so prišli do nove prepričljive zmage v 29. krogu Bundeslige, potem ko so na domači Allianz Areni s kar 5:0 odpravili Fortuno iz Dusseldrofa.

To je bila deseta zaporedna zmaga Bayerna v vseh tekmovanjih.

Bavarci os povedli v 15. minuti, ko je lastno mrežo zatresel danski defenzivec Mathias Jorgensen. V 29. minuti je po podaji Joshue Kimmicha zadel Benjamin Pavard, še pred odhodom na odmor pa je v 43. minuti v polno meril še Robert Lewandowski. V vlogi podajalca je bila Thomas Muller.

Poljak je v 50. minuti dosegel svoj drugi zadetek na srečanju in 29. v prvenstvo. Končnih 5:0 je v 52. minuti postavil Alphonso Davies.

Bayern je po novi zmagi tik pred osmimi zaporednim naslovom državnega prvaka. Durga Borussia ob tekmi manj zaostaja deset točk.