Getty Image

31.05.2020 | 19.42 > 19:57

Borussia Dortmund tudi brez Halanda do šestice

Borussia Dortmund

Borussia iz Dortmunda je na tekmi 29. kroga po porazu proti Bayernu stresla jezo nad Paderbornom in jih razbila s 6:1. Kljub temu, da so bili gostje brez prvega strelca Erlinga Halanda so nasprotniku uspeli nasuti šest zadetkov.

Tekma v prvem polčasu še zdaleč ni bila tako enosmerna kot govori končni rezultat, saj so domači nogometaši Paderborna povsem enakovredni nasprotniku in na odmor odšli z rezultatom 0:0.

Zelo ugoden rezultat za domače pa se je samo podžgal Borussio, ki je v drugem polčasu delovalo zelo učinkovito. Praktično vse kar je letelo v okvir gola je končalo v mreži domačih.

S hattrickom se je tokrat izkazal mladi angleški up Jadon Sancho. Po en zadetek pa so še prispevali Achraf Hakimi, Thorgan Hazard in Marcel Schmelzer. Pol ducata golov v mreži Paderborna pomeni, da se rumenim ni prav nič poznala odsotnost poškodovanega Erlinga Halanda.

Edini zadetek za Paderborn na tekmi je v 72. minuti z bele pike zabil izkušeni Uwe Hunemeier.

Kljub zanesljivi zmagi Borussie, slednja še naprej zaostaja sedem točk za Bayernom iz Munchna.