Hasan Salihamidžić po novem tudi član Bayernove uprave

Bundesliga 4. Jun 202011:03 > 11:10
Getty Images/Lennart Preiss

Športni direktor Bayerna iz Münchna Hasan Salihamidžić (43) je še utrdil svoj položaj v klubu. Od 1. julija naprej bo ta nekdanji nogometaš tudi član uprave bavarskega velikana. Pri Bayernu ne bodo iskali novega športnega direktorja, to vlogo bo še naprej opravljal Salihamidžić.

Salihamidžić je legenda Bayerna, ki je za nemškega velikana igral med letoma 1998 do 2007. Igralsko kariero je sicer končal leta 2012, ko je bil član Wolfsburga, pred tremi leti pa postal športni direktor Bayerna.

V bavarskem velikanu se v bližnji prihodnosti obetajo velike spremembe. Uprava, ki je klub pripeljala do zgodovinskih uspehov, je že pošteno v letih, zato se pripravlja menjava generacij. Salihamidžić bo tako po novem ob vlogi športnega direktorja tudi član uprave tega kluba.

V naslednjem letu sledi še ena sprememba, saj bo mesto predsednika uprave Bayerna zapustil legendarni 64-letni Karl-Heinz Rummenigge, na njegovo mesto pa bo prišel 50-letni Oliver Kahn, ki je prav tako legenda Bayerna.