Alexander Hassenstein, Getty Images

06.06.2020 | 17.17 > 17:44

Lekarnarji niso našli zdravila za Bayern

Nogometaši Bayerna so ponovno odigrali fantastično tekmo in slavili 22. zmago v sezoni Bundeslige. Bavarci so Bayer Leverkusen odpravili s 4:2 in si praktično že zagotovili prvenstveno zvezdico.

Chelsea - Bayern

FC Bayern München/twitter

Najboljši nogometaš Bayerja Kai Havertz je tekmo spremljal le s tribune. Kljub temu se je zdelo, da so lekarnarji našli zdravilo za aktualne nemške prvake. Varovanci Petra Bosza so v uvodnih minutah vršili pritisk na obrambo Bayerna in gostje so imeli nekaj težav pri iznašanju žoge. Nagrada je prišla v 9. minuti, ko je Alario premagal Neuerja. Zadetek sprva ni bil priznan, saj je stranski sodnik dvignil zastavico. Po ogledu VAR-a je glavni delilec pravice opazil, da je zamudil Alaba, tako, da je Bayer povedel z 1:0.

Bavarci se niso zmedli - hitro so prevzeli pobudo in vzpostavili avtoriteto na igrišču. Bayernova tika-taka je bila hitra, jasna in pretočna. V 27. minuti je Goretzka opazil veliko luknjo v obrambi gostiteljev in z globinsko žogo zaposlil hitrega Comana. Slednji ne sodi med najboljše "finišerje", toda tokrat je žogo rutinirano plasiral mimo vratarja. To je bil njegov 3. zadetek v letošnji sezoni.

Aktualne nemške prvake je s 5. zadetkom v sezoni popeljal Leon Goretzka.

Ob koncu 1. polčasa je bila obramba Bayerja odprta kot konzerva. Gnabry je v 45. minuti stekel sam proti vratom Hradeckega, a je finski vratar njegov obranil. Med tem, ko smo gledali počasni posnetek zapravljene priložnosti, je padel že nov gol. V polno je meril - Gnabry, ki je po podaji Kimmicha dosegel 12. gol v prvenstvu.

V 2. polčasu je vodilna nemška ekipa nadzorovala potek srečanja. Med strelce se je vpisal tudi Robert Lewandowski. Poljak je zadel z glavo po podaji Thomasa Mullerja v 66. minuti. To je bil 30. zadetek "Lewe" in 22. asistenca Mullerja v letošnji sezoni Bundeslige.

Končnih 2:4 je postavil 17-letni nogometaš Bayer Leverkusna Florian Wirtz. To je bil njegov prvi zadetek v Bundesligi.

Varovanci Hansa-Dieterja Flicka imajo trenutno 10 točk prednosti pred Borussijo Dortmund.