Lewa junak Bayerna, dvojna krona vse bližje

Bundesliga 10. Jun 202022:39 > 22:44
Christof Stache/Pool via Getty Images

Bayern Munchen bo v velikem finalu nemškega pokala branil lovoriko, potem, ko so danes doma z 2:1 ugnali ekipo Eintrachta iz Frankfurta.

Čeprav v zadnjem obdobju Enitrachtu iz Frankfurta ni vse postlano z rožicami so se gostje danes več kot odlično upirali Bayernu na Alianz Areni, a so kljub vsemu morali na koncu priznati premoč in poraz z 2:1 ter se tako posloviti od pokalnega tekmovanja.

Na polfinalni tekmi nemškega DFB pokala so Bavarci povedli prvi in sicer že v 14. minuti, ko je podaji mojstra asistenc Thomasa Mullerja v polno meril Ivan Perišič.

Domači, ki so večji del tekme prevladovali in bili boljši nasprotnik so se v težavah znašli v 69. minuti, ko je za presenetljivo izenačenje poskrbel Danny da Costa. Vendar se je domači stroj hitro zbudil in že čez nekaj minut zadel preko Roberta Lewandovskega, ki je zadel za končnih 2:1.

Bayern se je tako znova uvrstil v veliki finale DFB pokala, kjer bo branil naslov iz lanske sezone in hkrati lovil nov dvojno krono na domačih tleh. Kot zadnja ovira pa jim bo nasproti stala ekipa Bayer Leverkusna.