Bundesliga: Navijači septembra na tribunah?

Getty Images/Pool

Klubi, ki tekmujejo v nemški Bundesligi želijo, da bi liga navijačem dovolila povratek na stadione, ko se bo 18. septembra začela nova sezona.

Na torkovem sestanku so klubi izrazili željo, da bi navijačem dovolili povratek na stadione že na začetku nove sezone. Ni še jasno, za kakšno število gledalcev naj bi šlo. Navijači pa naj ne bi smeli potovati na gostovanja vse do konca leta.

Odločitev morajo še potrditi odgovorni organi. Naslednji ponedeljek se bodo možje iz vodstva Bundeslige sestali z ministrom za zdravje.

“Ali se bodo in kdaj se bodo navijači vrnili na stadione ni naša odločitev, ampak odločitev političnih oblasti. Ničesar ne moremo zahtevati, ampak počasi delamo na tem, da bi bili pripravljeni. Ni čarovnije,s katero bi nam takoj dovolili, da napolnimo tribune. V normalnost se bomo vračali postopoma”, je izjavil Christian Seifert, prvi človek Nemške nogometne lige.