Osmica Bayerna za Carlettov jubilej!

Bundesliga 25. Feb 201717:22 > 17:27

Vodilna trojka nemškega državnega prvenstva, Bayern München, RB Leipzig in Borussia Dortmund, je v 22. krogu Bundesliga dosegla lahke zmage, zato razmerje moči pri vrhu razpredelnice ostaja nespremenjeno.

Najbolj prepričljivo zmago dneva je dosegel aktualni prvak Bayern, ki je doma na Allianz Areni z 8:0 odčital lekcijo gostom iz Gamburga. Hattrick je dosegel Robert Lewandowski, dveh zadetkov pa se je veseli tudi Kingsley Coman. Za trenerja Carla Ancelottija je bila sicer torej 1000. tekma v vlogi trenerja v karieri.

RB Leipzig, glavni Bayernov zasledovalec, je pred domačimi navijači nadigral Kozličke iz Kölna, že v prvem polčasu so si Biki priigrali dva gola prednosti (3:1). Borussia je v gosteh s 3:0 premagala Freiburg, dva zadetka je dosegel Pierre-Emerick Aubameyang.

Mainz je presenetil Bayer in ga v Leverkusnu premagal z 2:0, oba zadetka pa so gostje dosegli že v prvih desetih minutah. Augsburg pa je v zaključku tekme z zadetkom Raula Bobadille premagal zadnjeuvrščeni Darmstadt z 2:1.

Bayern še vedno vodi na razpredelnici s 53 osvojenimi točkami, ima jih pet več od Leipziga in 13 več od Dortmunda.