Bayern v pol ure strl Knape in se uvrstil v polfinale

Bundesliga 1. Mar 201722:36 > 22:41
Marc Mueller, Getty Images Sport

Bayern je tretji pofinalist letošnje sezone nemškega DFB Pokala, potem ko je pred domačimi navijači s 3:0 premagal Schalke 04: Knapi niso spprožili na vrata nasprotnika.

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Bayern Munchen se je tokrat na Allianz Areni prikazal v precej boljši luči, kot pred tremi tedni, ko je Schalke na gostovanju v okviru Bundeslige celo nadigral tekmeca, na koncu pa izvlekel več kot zasluženo točko.

Tokrat so Bavarci tekmeca stisnili “v kot” že na samem začetku, v 3. minuti pa je Frank Ribery z globinsko podajo zaposlil Roberta Lewandowskega, ki je srečanje iz oči v oči z vratarjem Robertom Fahrmanom zlahka dobil. Ista naveza je ponovila vajo v 29. minuti za 3:0, vmes pa se je med strelce vpisal še Thiago Alcantara.

Že v torek se je v polfinale uvrstil Eintracht Frankfurt, tam bo po zmagi v Hamburgu igrala tudi Borussia iz Mönchengladbacha, medtem ko bo tekma med Dortmundom in Lottejem odigrana v nakdnadnem terminu.