Bayern brez težav zmagal, Leipzig se je opekel

Bundesliga 11. Mar 201717:42 > 17:45
Clive Mason, Getty Images

Pet tekem 24. kroga Bundeslige je bilo odigrano v klasičnem sobotnem popoldanskem terminu. Bayern je rutinirano premagal Eintrach iz Frankfurta, Leizpig pa je pred domačimi navijači presnetljivo izgubil z Wolfsburgom z 1:0.

Bayern je zmagal proti Frankfurtu s 3:0, potem ko je večji del posla opravil že v prvem polčasu. Dva zadetka za zmago je sicer dosegel Robert Lewandowski, enega pe je prispeval Douglas Costa. Poljak in Brazilec sta prva dva zadetka dosegla v razmaku samo treh minut.

Lewandowski je v 55. minuti sicer dokončal posel po podaji Arjena Robbna in postavil končni izid 3:0.

Leipzig pa v letošnji sezoni nadaljuje s presenečenji. Po nekaj pozitivnih tokrat spet negativno, saj so biki pred domačimi navijači na Red Bull Areni izgubili proti Wolfsburgu z 0:1. Volkovi so samo na 14. mestu državne razpredelnice. Edini zadetek je sicer dosegel Mario Gomez že v 9. minuti tekme.

Izgubila je tudi Borussia Dortmund, ki se je v sredo veselila uvrstitve v četrtfinale Lige prvakov. Hertha je bila doma v Berlinu boljša z 2:1; za domače sta zadela Ibišević in Plattenhardt, za goste pa Aubameyang.

Bayern ima zdaj na vrhu Bundeslige že deset točk prednosti (59) pred Leipzigom (49), na tretjem mestu sledi Borussia Dortmund (43).