Dortmund si je priigral pokalni derbi z Bayernom

Bundesliga 14. Mar 201720:23 > 20:27
Getty Images/Martin Rose

Na zaostali tekmi četrtfinala nemškega pokala je Borussia Dortmund s 3:0 premagala tretjeligaša Sportfreunde Lotte in si priigrala vozovnico za polfinalni dvoboj z branilcem naslova Bayernom, ki bo konec aprila na Allianz Areni v Münchnu.

Po prvih 35 minutah tekme sicer gledalci v Osnabrücku niso videli zadetki, domačini pa so bili enakovreden tekmec. Vseeno je v drugem polčasu Borussia pokazala, da ima precej več kvalitete od tretjeligaša in mu nasula tri zadetke.

Gostom je prednost najprej zagotovil Christian Pulisic po podaji Ousmaneja Dembeleja v 57. minuti tekme. Na 2:0 je povišal Andre Schürrle v 66. minuti tekmi, nakar je Marcel Schmelzer sedem minut pred koncem tekme s prostega strela postavil končni izid 0:3.

Drugi polfinalni par bo sicer Borussia Mönchengladbach – Eintracht Frankfurt.