Ovira med Leipzigom in Evropo: 52 milijonov evrov

Bundesliga 22. Mar 201712:39 > 13:00
Matthias Kern, Bongarts

RB Leipzig je najprijetnejše presenečenje letošnje Bundeslige in na dobri poti, da si zagotovi nastop v Ligi prvakov. A ob tem se pojavlja težava s finančnim fair-playom, zaradi česar bo moral klub iz vzhodne Nemčija do konca sezone zagotoviti 52 milijonov evrov.

V kolikor želi namreč Leipzig v naslednji sezoni igrati v Ligi prvakov – kamor se mora sprva seveda še uvrstiti – bodo morali pri klubu zagotoviti 52 milijonov evrov do konca tekočega tekmovalnega leta.

Leipzig si je namreč nakopal kar nekaj milijonov dolga, ki je posledica posojila s strani Red Bulla (malce več kot 52 milijonov evrov), ki pa je 99-odstotni lastnik kluba. Denar, ki ga dolgujejo lastniku Red Bulla, je bil uporabljen pri nakupih najboljših posameznikov Leipziga.

V luči športnega fair playa tako Leipzig zaradi dolgov ne bi mogel nastopiti v tekmovanju pod okriljem UEFE. To torej utegne pomeniti, da bodo morali pri nemškem prvoligašu za nastop v Ligi prvakov prodati najboljše igralce …