Klubi zadovoljni: Evropske superlige (še) ne bo

Bundesliga 28. Mar 201720:18 > 20:21
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Nevarnost je (za zdaj) minila. Kot poročajo evropski mediji, so največji evropski klubi opustili idejo o t.i. superligi, ki bi nadomestila Ligo prvakov, pomenila bi zaprt sistem tekmovanja, v katerem bi vsako leto, ne glede na uvrstitev v domačem prvenstvu, igrali tradicionalisti.

Getty Image

Da evropske Superlige (še) ne bo, je za francosko tiskovno agencijo AFP potrdil predsednik Evropskega združenja klubov (Eca), Karl-Heinz Rummenigge. Bayernov šef je bil eden najbolj glasnih znanilcev evropske nogometne klubske revolucije, saj je liga prvakov postala zastarela, zdi pa se, da so velikani s svojimi pritiski vsaj za nekaj časa dosegli svoje.

Po novih pravilih UEFA bodo namreč v naslednjih sezonah najmočneješte štiri lige, torej tudi Serie A, imeli avtomatično štiri predstavnike v skupinskem delu lige prvakov, brez kakršnihkoli kvalifikacijskih bojev.

“Povsem smo se strinjali z reformo lige prvakov in evropske lige za obdobje 2018-2021. Skupaj moramo braniti enoten projekt. Zadovoljni smo z reformo, veseli smo, da ostajamo pod Uefo. Zato debat o superligi ni več,” je novinarjem razložil Rummenigge. Kot je še dodal, gre za pošteno, kvalitativno in resno odločitev, ki govori o solidarnosti v evropskem klubskem nogometu.

Rummenigge je ob tem pozval Mednarodno in Evropsko nogometno zvezo, naj zmanjšata število tekmovanj, saj te igralcem povzročajo preveč stresa.