Ob 17h na SK2: Verbič vs. Sikošek za lovoriko!

Uncategorized 25. Maj 201713:20 > 13:43

Tudi na Danskem, kjer imamo v dveh najboljših klubih Slovenci svoja predstavnika, se sezona bliža h koncu. Jasno je, da bo prvenstvo osvojil København, ni pa še jasno, kdo bo najboljši v pokalnem tekmovanju. To bo jasno danes pozno popoldne, ko se bosta pomerila København in Brøndby.

Tako Verbič kot Sikošek sta danes že prejela vzpodbudno novico, saj je oba legionarja selektor Srečko Katanec vpoklical za kvalifikacijsko tekmo proti Malti, ki bo 10. junija v Stožicah.

Vseeno pa vrhunec dneva za omenjena nogometaša še prihaja. Ob 17. uri bo na stadionu Telia Parken na sporedu veliki finale letošnje izvedbe danskega pokala, v katerem se bosta pomerila prav kluba naših dveh igralcev.

Favorit je København, ki je kar nekaj krogov pred koncem osvojil naslov državnega prvaka in ima pred današnjim nasprotnikom v prvenstvu gromozanskih 19 točk prednosti.

Brøndby bo torej na nov naslov državnega prvaka, ki ga je nazadnje osvojil leta 2005, še malce počakati. Lahko pa zato po letu 2008 osvoji domačo lovoriko, saj je bil tistega leta najboljši v pokalu. Le tega je skupno osvojil šestkrat, København sedemkrat in je tudi aktualni branilec naslova.

Na igrišču bomo od prve minute po vsej verjetnosti videli oba Slovenca, ki sta vsak v svojem moštvu standardna. Gregor Sikošek se med strelce sicer v štirih mesecih, kolikor je pri Brøndbyju, še ni vpisal, a to je tudi razumljivo, glede na to, da je branilec. Nekdanji član Krškega in Kopra pa je zato dobil dva rdeča kartona, nazadnje pred dvema tednoma proti Sønderjyske, ko je rdečo barvo videl že v četrti minuti. Mladi Brežičan bo danes na razpolago svojemu trenerju, saj je kazen že odslužil.

Benjamin Verbič na drugi strani, mimogrede, pred dnevi je potarnal, da ne igra na njemu ljubem položaju, je v tej sezoni dosegel šest zadetkov, s čimer je tretji strelec svojega moštva. Verbič je eno tekmo proti Brøndbyju v tej sezoni že odločil, na štirih, kolikor jih je bilo odigranih v prvenstvu, pa je njegovo moštvo osvojilo 8 točk.