SAMO NA SK – Danes navijamo za Celje in Muro

NK Celje

Spet je tukaj super četrtek s super nogometnim sporedom na Sportklubu. Danes bomo stiskali pesti za oba slovenska kluba, ki sta še ostala v konkurenci v kvalifikacijah za evropsko ligo.

Najprej bodo na delu aktualni prvaki, ki se bodo že ob 16. uri na oddaljenem gostovanju v Armeniji pomerili z zasedbo Ararat-Armenia.

Aktualni armenski prvak je bil ustanovljen leta 2017, med prvoligaši pa je prvič zaigral leto kasneje in v krstni sezoni osvojil naslov državnega prvaka. Klub iz Erevana, armenske prestolnice, je v sezoni 2019/20 ponovil dosežek in še drugič zapored postal armenski prvak. Moštvo, ki nosi ime po največjem vrhu Armenije (in Evrope), svojo državo tako še drugič zapored zastopa v evropskih tekmovanjih. Armenci so se lani prebili vse do play-offa UEFA Evropske lige.

V prvem krogu kvalifikacij lige prvakov so izgubili z AIK-om, a nato v kvalifikacijah evropske lige premagali gibraltarski Lincoln in gruzijski Saburtalo. V play-offu je tesno zmago slavil luksemburški Dudelange. Armenski prvak se je z luksemburškim predstavnikom srečal tudi letos. Po porazu s ciprsko Omonio, ki pa je slavila šele po podaljških, je bil Ararat v 120 minutah boljši od Fole Esch.

Celjani v domačem prvenstvu niso uspeli ponoviti predstav iz minule sezone, saj v štirih krogih še niso uspeli zmagati. Za zdaj edino so vknjižili v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov, ko so z goli Luke Kerina, Daria Vizingerja in Filipa Dangubića premagali irski Dundalk. Grofje so v drugem krogu kvalifikacij gostili Molde, resda povedli z golom Mitje Lotriča, a so Norvežani v drugem polčasu prišli do preobrata in zmage. Četa Dušana Kosiča je na štirih tekmah Prve lige Telekom Slovenije osvojila dve točki, zadnjo na sobotnem štajerskem derbiju z Mariborom.

Povezano

Naredili smo korak naprej in zdaj jih spoznavamo. Z večjimi uspehi pridejo večje obveznosti, tako doma kot v Evropi. Klub je v dobrem stanju, imamo dobro ekipo. Morali bi biti umirjeni, moramo se zavedati, da smo šli stopnico višje. Tukaj ni več slabih nasprotnikov, soočamo se s prvaki svojih držav. Naša ekipa je mlada, fantje so naslov osvojili mladi, tudi sam se s tem še nisem soočil. V domačem prvenstvu smo že bili malce presenečeni, vendar na to gledam kot na razvoj. Domžale in Mura sta proti nam odigrala dobro in disciplinirano tekmo. Tudi naš obraz ni bil slab, imeli smo svoja obdobja, a nismo bili takšni, kot ob koncu minule sezone. Tedaj nam je uspelo vse, bili smo pragmatični in diretni, izkoristili smo vse, kar se nam je ponudilo,” je po sobotni tekmi dejal Kosič.

fotolens.si

Na Fazanerijo prihaja sloviti PSV
Po Celjanih bodo uvrstitev v play-off UEFA Evropske lige napadli tudi nogometaši Mure. Sobočani bodo v domači Fazaneriji gostili slovito ime, na prekmursko ravnico prihaja PSV iz Eindhovna. Slovensko-nizozemski obračun se bo pričel ob 19. uri, druženje na Sportklubu pa bomo pričeli že ob 18.30, ko je na vrsti studijski del pred tekmo.

Nekdanji evropski prvak v Murski Soboti pričenja letošnjo evropsko sezono, Prekmurci pa so pred dnevi že opravili z dvema preizkušnjema. Pred dvema tednoma so v Budimpešti napolnili mrežo estonskega Kaljuja, v četrtek pa so v Fazaneriji s 3:0 ugnali še danski Aarhus. Četa Anteja Šimundže se lahko pohvali z izredno čvrsto obrambo, saj Matko Obradović na šestih uradnih tekmah še ni prejel zadetka. “To je zelo pomembno in dodaten motiv za delo v prihodnje,” je po nedeljski zmagi v dvoboju z Gorico dejal Ante Šimundža. Soboški strateg je sicer močno premešal enajsterico, ki je Muro popeljala do tesne zmage.

#related-news_0

Črno-beli so svojo mrežo ohranili nedotaknjeno tudi na obeh evropskih tekmah. V drugem krogu kvalifikacij UEFA Evropske lige so že presenetili nosilca in favorita dvoboja, dosežek bodo skušali ponoviti tudi v četrtek. “Vsako tekmo želimo zmagati, čeprav se zavedamo velikosti kluba in težavnosti nasprotnika. Vemo tudi, da so pri PSV-ju manj obremenjeni kot mi, po drugi strani pa smo mi tisti, ki smo ambiciozni bolj kot nasprotnik,” poudarja Šimundža, optimistično pa v spopad z nizozemskim velikanom zre tudi Amadej Maroša. “Že lani smo v evropskih tekmovanjih dobili dodatne izkušnje. Zdaj smo že prišli v ta ritem in verjamem, da bomo uspešni,” pravi prekmurski napadalec, ki je z mojstrsko potezo potrdil zmago nad Aarhusom.