Mura je morala priznati premoč PSV-ju

Liga Europa 24. Sep 202020:47 > 21:06
Print screen/Youtube

PSV je bil v Fazanariji s 5:1 boljši od Mure, toda Sobočani še zdaleč niso razočarali. Proti zelo kvalitetnemu nasprotniku so navdušili z napadalno igro in se prikazali v zelo dobri luči.

Varovanci Anteja Šimundže niso taktizirali kot Celjani in se odločno podali v dvoboj s favoriziranim PSV-jem. Nizozemci so povedli v 17. minuti, ko je domačo mrežo načel Malen. Le 4 minute kasneje se je pod izjemen zadetek podpisal Nino Kouter. Slovenski reprezentant je sprva uprizoril lep prodor, nato pa z zelo natančnim strelom z desnico premagal Mvogoja. Zadetek za izenačenje je Prekmurcem dal krila. Proti pričakovanjem je Šimundževa četa vršila pritisk na vrata švicarkega vratarja, a ravno v trenutkih, ko je bila Mura boljša, so zadetek dosegli Nizozemci. V 28. minuti je imel veliko sreče Mauro Junior. Po strelu Brazilca se je žogo nesrečno odbila od Gorenca in končala za golovo črto hrvaškega vratarja v vratih Mure.

V drugi del igre so Muraši krenili brez taktiziranja. Takoj na začetku polčasa se je stresel okvir nasprotnikovih vrat. Želja je bila velika, a boginja Fortuna ni bila na strani Mure.

Ekipa iz Eindhovna je vodstvo povišala v 54. minuti, ko je Gakpo uspešno zaključil protinapad. Zadetek je Muraše precej zmedel in hitro je postalo jasno, da bo PSV vendarle opravičil vlogo favorita.

V nadaljevanju so Nizozemci zadeli še dvakrat. V 65. minuti je drugi današnji zadetek prispeval Malen, ki je bil sicer na meji prepovedanega položaja. To je bil četrti strel Nizozemcev, ki se je končal s 4. zadetkom. Petarda v mreži Matka Obradovića je počila v 90. minuti, ko je drugi zadetek vpisal še Gakpo.

Vodilna ekipa slovenskega prvenstva si bo lahko dodobra polizala nastale rane že čez 3 dni, ko bo gostovala na Bonifiki pri Kopru.