Milan po drami do Evropske lige

Liga Europa 1. Okt 202023:12 > 23:17
Getty Images/Marco Luzzani

Rio Ave ni uspel izločiti velikega Milana in se uvrstiti v skupinski del Evropske lige, čeprav je po preobratu vse do 120. minute vodil z 2:1. Portugalci so v loteriji zapravil tri strele za zmago, Milan pa je na koncu napredoval po 12 serijah enajstmetrovk.

Milan je ob zaostanku močno pritisnil in prišel do najstrožje kazni v 121. minuti, potem ko je hrvaški branilec Toni Borevković igral z roko v kazenskem prostoru. Odgovornost je prevzel Hakan Calhanoglu in izenačil na 2:2 ter poskrbel za enajstmetrovke.

V prvih sedmih serijah strelci niso naredili napake, nato pa so imeli Portugalci tri priložnosti za zmago, toda boginja sreče je bila na strani nekdanjih evropskih prvakov. V 12. seriji je Simon Kjaer meril v polno, Gianluigi Donnarumma pa je ubranil strel Aderlana Santosa.