Lukaku najboljši igralec Lige Evropa v zadnji sezoni

Liga Europa 2. Okt 202014:32 > 14:33

Romelu Lukaku (Inter) je dobil nagrado za najboljšega igralca Lige Evropa v sezoni 2019-20.

Friedemann Vogel/Pool via Getty Images

V četrtek so izžrebali skupine Lige Evropa za sezono 2020-21, podelili pa si tudi nagrade najboljšim v minuli sezoni.

Povezano

Za najboljšega igralca Lige Evropa v sezoni 2019-20 so izbrali napadalca Interja, Romeluja Lukakuja.

“Rad bi se zahvalil Antoniu Conterju in strokovnemu štabu kluba, ker so verjeli vame in ker so mi pomagali. Najpomembneje pa bi se rad zahvalil svojim soigralcem, ki so od mojega prihoda v klub kot moji bratje. Na treninge in tekme hodim z nasmeškom. Upam, da bo letošnja sezona še boljša in uspešnejša od zadnje”, je po prejemu nagrade povedal Romelu Lukaku.

Lukaku je nagradu dobil z 270 točkami, za sabo pa je pustil Bruna Fernandesa (128), Everja Banego (118), Luuka de Jonga (64) in Jesusa Navasa (59).

Za najboljše so glasovali trenerji 48-ih ekip, ki so v zadnji sezoni igrale v Ligi Evropa in 55 izbranih novinarjev.