Rijeka padla v 93. minuti, Arsenal in Roma do preobrata

Liga Europa 22. Okt 202020:52 > 20:55
Fran Santiago, Getty Images Sport

Po ligi prvakov se je ta teden začel tudi skupinski del evropske lige. Rijeka, ki jo vodi Simon Rožman, je proti Real Sociedadu izgubila v sodniškem dodatku, za zmago pa sta zelo garala Arsenal in Roma, ki sta slavila po preobratu. Najbolj zanesljiv je bil Bayer iz Leverkusna.

Rijeka, ki igra v skupini F, se je v 1. krogu doma pomerila z Real Sociedadom, baskovski klub pa je slavil po golu globoko v sodniškem dodatku drugega polčasa (1:0).

Prvo lepo priložnost si je reka preko Franka Andrijaševića priigrala v 14. minuti, a je bil vratar gostov na pravem mestu. V 38. minuti je zapretil Stjepan Lončar, ki pa je bil premalo natančen. Gostje v prvem polčasu niso bili nevarni, omeniti velja le poskus Davida Silve v 25. minuti. Njegov strel je zaustavil Ivan Nevistić.

V 66. minuti so pri Rijeki zahtevali 11-metrovko, a je sodnik pokazal, da prekrška ni bilo, v finišu obračunap a je Real Sociedad začel pritiskati in na koncu tudi prišel do zmage. V tretji minuti sodniškega dodatka je Mikel Merino krasno podal Jona Bautisto, ki je zadel za veliko zmago Real Sociedada.

V dresu Rijeke je vso tekmo igral Adam Gnezda Čerin.

V isti skupini je Napoli gostil AZ Alkmaar, ki pa je tekmo dobil z 1:0, čeprav je v Neapelj pripotoval brez številnih igralcev, ki so manjkali zaradi okužbe s koronavirusom. Edini gol na tekmi je v 57. minuti dosegel Dani de Wit.

Rijeko v 2. krogu čaka gostovanej pri AZ-ju, Napoli pa odhaja k Sociedadu.

V terminu ob 18.55 so bili na delu tudi v skupini A.

Young Boysi so gostili Romo, ki je slavila z izidom 2:1. Gostitelji so povedli že v 14. minuti, ko je zadel Nsame, pet rumenih kartonov in štiri menjave kasneje pa je Roma v 69. minuti izenačila. Asistenco Džeka je izkoristil Bruno Peres. Do konca tekme je za Romo zadel še Kumbulla.

V isti skupini je Cluj z 2:0 premagal CSKA iz Sofije.

V skupini B se je Arsenal zelo namučil na Dunaju, kjer ga je izzval Rapid. Zeleno-beli so v prvem polčasu uspešno zaustavili premešano enajsterico Mikela Artete, na začetku drugega polčasa pa po neumnosti vratarja Lena celo povedli. Natančen je bil Fountas. Gostujoči trener je hitro reagiral z menjavami, topničarji pa so boljšo igro kronali v 70. in 74. minuti. Najprej je po podaji Pepeja s prostega strela z glavo zadel David Luiz, za popoln preobrat pa je po krasni akciji štiri minute zatem poskrbel kapetan Aubameyang, ki je tekmo začel na klopi.

V isti skupini je Molde z 2:1 premagal Dundalk.

V zgodnjem terminu je bil najbolj zanesljiv Bayer iz Leverkusna, ki je v skupini C s 6:2 premagal Nico. Do zmage je prišel še Hapoel Beer Sheva, ki je s 3:1 premagal Slavio iz Prage.

Zanimivo je bilo tudi v skupini D, kjer je Benfica s 4:2 premagala Lech, Standard Liege pa je doma z 0:2 klonil proti škotskemu Rangersu.

Zanimljivo je bilo i u mečevima Grupe D.

V skupini E sta PAOK in Omonia remizirala z 1:1, Granada pa je po preobratu v gosteh z 2:1 presenetila PSV Eindhoven.