LE: Remi v Zagrebu, zanesljiva zmaga za AC Milan

Liga Europa 22. Okt 202022:27 > 22:30

Nogometaši zagrebškega Dinama so na tekmi 1. kroga evropske lige remizirali s Feyenoordom (0:0). Petar Stojanović je odigral celo tekmo, v isti skupini pa sta remizirala tudi Wolfsberg in CSKA Moskva (1:1).

Mark Runnacles/Getty Images

V skupinah G, H, I in J so do zmag prišli Leicester City, Braga, AC Milan, Lille, Maccabi, Villarreal, Antwerp in Tottenham.

Dinamo Zagreb doma ni uspel premagati Feyenoorda, čeprav je od 73. minute naprej igral z igralcem več. Navkljub temu so modri imeli tudi kar nekaj sreče, saj so gostje v 8. minuti srečanja zapravili najstrožjo kazen.

Kar se tiče slovenskih nastopov je bil v večernem terminu ob Stojanoviću na delu še Žiga Laci, ki pa ni zaigral ob porazu AEK-a iz Aten proti Bragi (3:0).

Od evropskih velikanov je do zanesljive zmage na enem izmed derbijev tega kroga prišel AC Milan, ki je v Glasgowu s 3:1 premagal Celtic.

Milan je povedel v 14. minuti, ko se je s prvencem v dresu italijanskega kluba izkazal Rade Krunić. Diaz je v 42. minuti povišal na 2:0, Elyounoussi pa je v 76. minuti v igro vrnil Celtic. Končni izid je nato v 92. minuti postavi Hauge, ki je poskrbel za lepo zmago Milana.

Tottenham je v skupini J s 3:0 premagal LASK. Za zasedbo Joseja Mourinha so zadeli Lucas Moura, Son, avtogol pa je dosegel Andrade.