Ibra ni uspel začarati Anderlechta

Liga Europa 13. Apr 201722:51 > 22:57
Michael Steele/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so na gostovanju pri Anderlechtu remizirali z 1:1 in si pripravili dober kapital za povratno tekmo na domači zelenici. Ajax je gladko odpravil Schalke z 2:0, Celta pa je v tekmi večera premagal Genk s 3:2.

V ligi Evropa so bile odigrane štiri tekme četrtfinala tekmovanja, ki so postregle z 10 zadetki. Favorizirani Manchester United na gostovanju pri Anderlechtu ni uspel upravičiti vloge izrazitega favorita in na Otok odhaja z aktivnim rezultatom, saj so varovanci Joseja Mourinha remizirali z 1:1.

Glede na dejstvo, da je United dosegel zadetek v gosteh, lahko povratno tekmo na Old Trafordu pričakujejo precej bolj mirno, kot če ne bi zatresli belgijske mreže. Ekipa iz Manchestra je narekovala ritem igre večji del tekme in bila precej bolj nevarna od svojega tekmeca.

Agresivno igro je gostujoča ekipa nadgradila z zadetkov v 37. minuti, ko je akcijo začel Zlatan Ibrahimovič in lepo zaposlil Marcusa Rashforda, ki je streljal v okvir vrat razpoloženega Martineza Rubena v vratih Anderlechta. Ruben je strel odbil, a le do Henrikha Mkhitaryana, ki je žogo pod težkim kotom spravil v gol.

V drugem polčasu so rdeči vragi nadaljevali z napadalno igro, a vse preveč je bilo nenatančnih podaj in napak v zaključkih akcij, tako da Ibrahimović ni uspel čarati v Belgiji, saj ni dobival uporabnih žog, sam pa je dobro iskal svoje soigralce.

Potem pa hladen tuš tik pred koncem rednega dela tekme, natanko v 86. minuti je v naletu z močnim strelom z glavo rezultat izenačil Leander Dendoncker, ki je dosegel svoj prvi zadetek v tekmovanju.