United plačal visoko ceno za polfinale Lige Evropa

Liga Europa 20. Apr 201723:34 > 23:55
Getty Images/Laurence Griffiths

Kakšen nogometni večer! V povratnih četrtfinalnih obračunih Lige Evropa smo dobili vse potnike v polfinale tekmovanja, Manchester United, Ajax in Lyon pa so si nastop v nadaljevanju zagotovili šele po podaljših, Lyon celo po 11-metrovkah.

Manchester United se je po drami na domačem Old Traffordu uvrstil v polfinale tekmovanja, potem ko so v gosteh pri Anderlechtu na prvi tekmi remizirali, na drugi pa po podaljških slavili z 2:1.

Henrikh Mkhitaryan je bil tisti, ki je prvi zatresel mrežo na tekmi in to celo s prvim strelom na belgijska vrata. Mkhitaryan je bil strelec že na prvi tekmi v Bruslju, tokrat pa je zadel že v 10. minuti srečanja. United je tudi po doseženem zadetku še vedno pritiskal na belgijsko moštvo, a žoga ni želela v mrežo.

Nenapisano nogometno pravilo je stopilo v veljavo že v prvem polčasu in če United ni uspel zadeti, pa so to storili nogometaši Anderlechta, natančneje alžirski nogometaš Sofiane Hanni, ki je rezultat v prvem polčasu izenačil v 34. minuti srečanja.

Drugi polčas je bil v veliki večini na strani domačih, ki pa še vedno niso uspeli zadeti za preboj v polfinale tekmovanja. Ob samem zaključku rednega dela tekme, prav v zadnji sekundi, pa je Zlatan Ibrahimovič pri pristanku na zelenico nerodno padel in se huje poškodoval, saj so švedskemu superzvezdniku morali pomagati z igrišča. Kako huda je poškodba Ibrahimovića še ni znano, bo pa še danes opravil prve preglede.

V podaljšku so prvi do priložnosti prišli nogometaši Uniteda, ko je Paul Pogba streljal s škarjicami, a nastreljal branilca Anderlechta. Pogba je 101. minuti dosegel zadetek, a ga je glavni sodnik zaradi prekrška Maruanneja Fellainija razveljavil.

V drugem podaljšku pa je končno padla odločitev, saj je prav Fellaini podaljšal žogo v kazenskem prostoru Anderlechta do Marcusa Rashforda, ki je z elegantnim zaključkov v 107. minuti postavil končni rezultat 2:1. United je z razliko v zadetkih s 3:2 prišel v polfinale Lige Evropa.

Celta edina, ki ni potrebovala dodatka

Edino moštvo, ki si je v tem večeru priborilo vstopnico za polfinale brez dodatnih 30 minut igre je španska Celta, ki je remizirala z Genkom 1:1 in se zaradi zmage na prvi tekmi veselila presenetljivega nastopa v nadaljevanju tekmovanja.