Ajax potreboval podaljške, Lyon celo 11-metrovke

Liga Europa 21. Apr 20170:28 > 0:32

Čaroben nogometni večer v Ligi Evropa je postregel s tremi podaljški na štirih tekmah. Ajax po povratku Schalkeja uspel pobegniti nemškemu prvoligašu, Lyon pa je po pravi drami in 11-metrovkah premagal Bešiktaš.

Schalke je v 90 minutah povratne tekme četrtfinala Lige Europa izničil prednost Ajaxa iz prve tekme in bil celo nekaj minut oddaljen od popolnega preobrata in presenetljive zmage, saj je nemški nogometni prvoligaš prešel v vodstvo s 3:0 po golu Daniela Caligiurija v 101. minuti srečanja. Domači navijači na Areni AufSchalke so že začutili slast zmage, a se Ajax ni predal.

Sledila je 111. minuta in takrat je mrežo Schalkeja stresel Nick Viergever, kar pa je pomenilo, da je Ajax z zadetkom doseženim v gosteh v tem primeru bil v položaju za napredovanje. Začela se je ofenziva Nemcev, a je vse njihove upe o povratku pokopal Amin Younes, ki je v 120. minut postavil končni rezultat 2:3. Skupno je bilo v zadetkih iz obeh tekem 4:3 za Ajax.

Lyon je potreboval več kot le podaljške za napredovanje v polfinale, saj se je z Bešiktašom moral pomeriti v streljanju 11-metrovk. Redni del tekme je sicer postregel s tremi zadetki, za Turke je v 27. in 58. minuti zadel Brazilec Talisca, pri Lyonu je v 34. minuti v polno meril Alexandre Lacazette, ki se je ob koncu tekme poškodoval, tako da ni uspel pomagati svoji ekipi v podaljških.

Podaljški so postregli z zares napadalno igro na obeh straneh in statistikom je začelo zmanjkovati prostora za zapisovanje vseh priložnosti, a kaj, ko obe strani nista uspeli zatresti mreže.

11-metrovke sta ekipi izvajali suvereno, na obeh straneh je zadelo prvih šest nogometašev, vse do Srba Duška Tošića in Hrvata Mateja Mitrovića, ki sta merila preslabo.