Mourinho napada neosvojljivo trdnjavo Balaidosa

Liga Europa 4. Maj 201711:50 > 11:54
Jan Kruger, Getty Images Sport

Tudi četrtek bo na evropskih zelenicah aktiven, saj se bosta v polfinalu Lige Evropa na Balaidosu v Vigu pomerila Manchester United in Celta.

Nogometaši Celte iz Viga bodo ob 21:05 poskušali pripraviti novo presenečenje v letošnji sezoni Lige Evropa, tokrat jim bodo nasproti stali Jose Mourinho in njegov Manchester United.

Ekipi zaenkrat še nista merili moči v vsej svoji zgodovini, je pa potrebno poudariti nepremagljivi niz petih tekem ekipe iz Balaidosa, ki se je prvič uvrstila v polfinale Lige Evropa. Nogometaši iz Galicije na zadnjih petih tekmah tega tekmovanja niso klonili, je pa res, da so le enkrat uspeli svojo mrežo na domačem stadionu ohraniti nedotaknjeno.

Na drugi strani je velikan iz Manchestra, za katerega je trofeja Lige Evropa edini veliki naslov, ki mu še manjka v vitrinah, zanimivo pa je, da se nikoli doslej še niso uspeli uvrstiti med najboljše štiri ekipe v tem tekmovanju, še iz časov, ko se je imenovalo Pokal UEFA.

Če so nogometaši Celte že dolgo nepremagani, pa je United še stopničko višje, saj je na zadnjih osmih tekmah Lige Evropa vpisal šest zmag in dva remija.

Za Celto bo to jubilejna 10. tekma proti angleškim nasprotnikov, na zadnjih devetih so dosegli pet zmag in štiri remije, medtem ko je klub iz Old Trafforda na dosedanjih 47 tekmah proti španskim nogometnim klubom vpisal 12 zmag, 19 remijev in 16 porazov.

Treba pa je poudariti še to, da je na mednarodni sceni United samo dvakrat slavil na 22 gostovanjih proti španskim ekipam.

V prvem polfinalnem obračunu je Ajax včeraj slavil proti Lyonu z rezultatom 4:1.