Mou: Rashford je 19-letnik, ki ljubi nogomet

David Ramos/Getty Images

Jose Mourinho po prvi polfinalni tekmi Evropske lige proti Celti ni pozabil pohvaliti strelca edinega zadetka za zmago Manchester Uniteda, Marcusa Rashforda, ki je zabil fenomenalen zadetek iz prostega strela.

“Zelo sem zadovoljen z igro, ne pa z rezultatom. Že do polčasa bi morali zadeti, ne bom rekel tri ali dva zadetka – mislim, da smo naredili dovolj, da bi že sedaj rešili vprašanje o potniku v finale. Naslednji teden nas čaka velika tekma na Old Traffordu, upam, da bo stadion poln,” je po minimalni zmagi na prvi polfinalni tekmi Evropske lige proti Celti dejal Jose Mourinho in dodal: “Sergio Romero je imel dve pomembni obrambi v prvem polčasu, nato pa smo nadzorovali srečanje in bi si zaslužili boljši rezultat. Če gledamo pot Celte do polfinala, si oni zaslužijo vse spoštovanje na povratni tekmi.

Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 67. minuti, ko je mladi Marcus Rashford lepo zadel iz prostega strela. “On je 19-letni fant, toda 19-letni fant zaljubljen v nogomet. Fant, ki ostane vsak dan po treningu in pol ure vadi proste strele, čaka svojo priložnost. Njegova mentaliteta – on dela, dela, dela. Zelo je zrel in morali bi pozabiti na njegova leta, saj so to le številke, pomembna je kvaliteta. Njihov vratar ni imel možnosti, izjemno je izvedel prosti strel.

Povratna tekma bo na sporedu naslednji teden na Old Traffordu, spomnimo, da je v drugem polfinalu Ajax na prvi tekmi s 4:1 povozil Lyon.