V Stockholmu se bosta udarila Ajax in Manchester United

Liga Europa 11. Maj 201722:45 > 23:03

Znana sta finalista Evropske lige. To sta Manchester United in Ajax, oba pa sta se za finale trepetala do zadnjih sekund.

Ajax je velik korak k finalu napravil na domači zelenici, kjer je slavil s 4:1, zato je bilo malo tistih, ki so verjeli v preobrat Lyona. A Francozi se niso predali in bili zelo blizu temu, da bi izsilili podaljšek.

Tekmo so sicer bolje začeli Nizozemci, ki so povedli s krasnim zadetkom Kasperja Dolberga in takrat najverjetneje z mislimi že odpotovali na Švedsko. Preobrat gostiteljev smo videli v zaključku prvega dela, ko je dvakrat zadel sijajni Alexandre Lacazette.

Francozi so v drugem polčasu pričakovano pritisnili in imeli nekaj priložnosti, blizu gola pa so bili tudi nogometaši Ajaxa, a je Lyon v 79. minuti po poskusu Donnyja van de Beeka rešila vratnica.

Le dve minuti kasneje je za napeto končnico poskrbel Rachid Ghezzal, ki je z glavo matiral gostujočega vratarja. V 84. minuti je Ajaxu delo še dodatno otežil Nick Viergever, ki je prejel še drugi rumeni karton. Lyon je do konca tekme pritiskal, a do četrtega zadetka ni prišel.

Napeto tudi na Old Traffordu

Celta je v Manchestru lovila minimalni zaostanek, a se je kmalu znašla v še višjem zaostanku. Gostitelji so v 17. minuti povedli z zadetkom Marcusa Rashforda, ki je bil mož odločitve že na prvi tekmi.

Rdeči vragi so nato dobro zaprli pot do svojih vrat in povsem umirili špansko ekipo, ki je nekaj priložnosti kljub vsemu imela. Izenačujoči zadetek smo videli šele v 85. minuti, ko je z glavo zadel Facundo Roncaglia.

United je v zadnjih sekundah močno visel. Pet sekund pred koncem je imel John Guidetti na nogi celo zadetek za finale v Stockholmu, a ni dobro zadel žoge in skupne zmage se je razveselila četa Joseja Mourinha.