V Domžalah se jim ne smeji: Estonci najtežji nasprotnik

Liga Europa 19. Jun 201717:16 > 17:17
zvanični sajt

Trener Domžal Simon Rožman pravi, da je estonska Flora zelo neugoden nasprotnik 1. kroga kvalifikacij za nastop v skupinskem delu Evropske lige.

“Dobili smo nasprotnika, ki je v  polnem tekmovalnem ritmu in v državnem prvenstvu trenutno vodi. Imamo sicer dovolj časa, da se pripravimo na njih, cilj ostaja uvrstitev v naslednji krog. V Estoniji je Flora uveljavljen klub, saj ima v svojih vitrinah že več kot 10 trofej za naslov državnih prvakov,” pravi Rožman.

Matej Oražem, športni direktor slovenskih podprvakov dodaja: “Letos nam žreb v 1. krogu ni bil ravno naklonjen. Od vseh možnih nasprotnikov smo dobili ravno najtežjega, saj Flora tekmuje in z izjemno gol razliko vodi v estonskem prvenstvu. Gre za klub, ki ima od vseh nastopajočih največ naslovov državnih prvakov. Vseeno pa v dvoboj vstopamo s ciljem, da napredujemo.

Prva tekma med Domžalami in Floro je na sporedu 28. junija na Areni Petrol, povratna pa teden kasneje v Tallinu. Če bodo Domžalčani uspešni, se bodo v 2. krogu kvalifikacij pomerili proti zmagovalcu duela med  med Ventspilsom (Latvija) in Valurjem (Islandija).