Kljub terenski premoči "zmaji" s Finske poraženi

Liga Europa 29. Jun 201719:54 > 20:09
NK Olimpija/Twitter

Nogometaši Olimpije so na Finskem izgubili tekmo prvega kroga kvalifikacij za uvrstitev v Evropsko ligo. VPS je bil doma boljši z 1:0, povratna tekma pa bo na sporedu prihodnji četrtek v Stožicah.

Tekmo so pristaši ljubljanskega kluba lahko spremljali le prek radijskega prenosa, saj je klub pravice za ogled slike ponudil le lokalni stavnici Veikkaus, ki pa video prenosa ni tržila v tujino. Tako je ostalo le pri vzdihovanju ob priložnostih ljubljanske ekipe, ki jih ni bilo malo.

Nogometaši Olimpije so si jih nekaj ustvarili že v prvem polčasu, a prejeli gol. V 12. minuti je domača ekipa krenila v protinapad, ki ga je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora v gol pretvoril Joonas Vahtera. To je bila nekako tudi edina priložnost Fincev v prvem polčasu, celo na tekmi.

Pred in po tem so bili Ljubljančani boljši. V 17. minuti je s prostega strela močno sprožil Goran Brkić, vratar Marko Meerits je s skrajnimi napori žogo odbil v kot. Prav po kotu se je v priložnosti znašel Leon Benko, toda ni prišel do pravega zaključnega strela. Hrvaški napadalec je zapretil še v 36. in 43. minuti, najbližje izenačenju v prvem polčasu pa so zmaji prišli prek Brkića, ki je v 32. minuti z razdalje stresel prečko.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali enosmeren promet, ki pa žal ni obrodil sadov. V sedmi minuti nadaljevanja je z razdalje sprožil Issah Abass, domači vratar, ki je bil sicer vse prej kot zanesljiv, pa je žogo odbil v kot.

Videli (oziroma slišali) smo pobudo Olimpije z ogromno posesti, žal pa v zaključkih akcij manjkalo več konkretnosti. V iskanju izenačujočega zadetka, ki bi poskrbel za mirnejšo pot v Ljubljano, je Igor Bišćan v igro poslal Alexandruja Cretuja, Luko Gajića in Blessinga Elekeja, kar pa žal ni pripomoglo k boljšemu rezultatu. Ostalo je pri minimalni zmagi Vaase, ki je zadetek dosegla iz edine priložnosti na tekmi.

Razmerje v strelih na gol je bilo na koncu 6-3 v korist Ljubljančanov, “zmaji” so imeli 7 kotov, domači pa le enega. Povratna tekma je na sporedu naslednji četrtek, 6. julija, ob 20:15 v Stožicah. Srečanje si boste lahko ogledali tudi na enem izmed programov televizije Sportklub!