Sanjski zaključek Domžalčanov za lepšo pot v Estonijo

Liga Europa 29. Jun 201722:16 > 22:29
Domžale/Twitter

Domžalčani so dolgo lomili odpor večkratnih estonskih prvakov in na koncu Floro strli z dvema goloma v "finišu" tekme na Areni Petrol.

Potem ko se je prvi polčas končal brez zadetkov, so Domžalčani vztrajali in v 77. minuti le dočakali svoj trenutek. V kazenski prostor je po desni prodrl Jan Repas, prehitel enega izmed branilcev in močno ustrelil z desnico ter zadel za 1:0.

Flora se je nato malce odprla, kar pa se je estonskemu predstavniku maščevalo, kajti v zadnji minuti rednega dela srečanja je zmešnjavo in trk vratarja z branilcem izkoristil rezervist Žan Žužek.

Domžalčani so bili precej boljši nasprotnik, kar kaže tudi razmerje strelov proti golu (19:2). Nogometaši Flore niso niti enkrat pomerili v okvir vrat, fantje v rumenih bdresih pa 11-krat in tako je zmaga povsem zasluženo ostala doma. Povratna tekma bo čez en teden v Tallinu.