Ni gola, ni Evrope: Vaasa šokirala Olimpijo

Liga Europa 6. Jul 201710:38 > 10:46
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija se še drugo leto zapored že po prvi preizkušnji poslavlja od evropskih tekmovanj. Vaasa je tudi na povratni tekmi v Stožicah ob terenski premoči zmajev slavila z 1:0. Izbranci Igorja Bišćana se od Evrope tako poslavljajo brez doseženega zadetka.

Izbranci Igorja Bišćana so v ljubljanskih Stožicah odigrali povratno tekmo prvega kroga kvalifikacij za Evropsko ligo. Proti finski Vaasi so lovili minimalni zaostanek (0:1) s prve tekme. Že v prvem polčasu smo spremljali popolno ofenzivo Olimpije. Od samega začetka so zmaji na krilih glasnih navijačev krenili po zadetek, ki bi izenačil skupni rezultat. V 12. minuti je Cretu z glavo streljal čez gol, to pa je bila zgolj prva izmed številnih domačih priložnosti. Dve minuti kasneje je blizu golu prišel Bajrić, tudi on pa je bil z glavo premalo natančen. Vaasa se je povsem osredotočila na branjenje svojega gola. Posest je bila krepko na strani Olimpije, ki pa je bila pred golom premalo konkretna. Do konca prvega polčasa je dvakrat poskusil Oduwa, konstantno nevarnost gostujočemu vratarju je povzročal Benko, po levi strani pa je pretil Issah. Najbližje vodilnemu zadetku so zmaji prišli v 35. minuti, ko je lepo akcijo z razdalje zaključil Cretu, na žalost pa je njegov močan strel zletel mimo gola.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali premoč zmajev, ki pa številnih priložnosti niso uspeli izkoristiti. Videli smo veliko predložkov pred gol Fincev, ki pa so jih gostje uspeli odbiti. Nekajkrat je nevarno zapretil Benko, a je vselej zgrešil cilj. Po levi strani je tudi v drugem polčasu nekajkrat odlično prodrl Issah, tudi on pa ni uspel doseči gola. V 66. minuti so gostje izpeljali enega izmed zelo redkih protinapadov. Sodnik je približno 25 metrov od vrat dosodil prekršek v korist Vaase. K žogi je pristopil Strandvall, ki je zgolj nekaj trenutkov pred tem vstopil na zelenico, in z močnim strelom žogo poslal v mrežo. Gol Vaase je pomenil, da je Olimpija za napredovanje potrebovala kar tri. Zmaji so se trudili priti do zadetka, ki bi jih vrnil v igro, a jim finskega obrambnega zidu ni uspelo prebiti.