Rudar v arhivu, v mislih zgolj Valur

Liga Europa 17. Jul 201714:09 > 14:12
NK Domžale

Domžalčani so po uspešnem evropskem udejstvovanju v domače prvenstvo krenili s porazom proti Rudarju, a trener Simon Rožman poudarja, da bo poraz potrebno hitro odmisliti in se osredotočiti na povratno tekmo kvalifikacij za Evropsko ligo proti Valurju, ki jo v četrtek ob 20:00 spremljajte na SK 1.

Tekma se ni odvijala po naših željah in nisem pričakoval takšne predstave z naše strani. Vzrok je lahko utrujenost, a ravno zaradi tega smo poizkušali z menjavami v ekipi, ki pa kljub vsemu niso vnesle večje energije v ekipo,” je po tekmi z Rudarjem dejal trener Domžal Simon Rožman, ki je naštel še nekaj vzrokov za prvi poraz v sezoni: “Nismo dovolj tekli in predvsem v fazi obrambe nismo bili na želeni ravni. Trpeli smo celotno tekmo in več od poraza si žal nismo zaslužili.”

Dvakratni državni prvaki so s tekmo v Velenju začeli izjemno naporen ritem in časa za obžalovanje nimajo. Pred njimi so le trije dnevi za pripravo na četrtkovo povratno tekmo 2. kroga kvalifikacij za Evropsko ligo proti islandskemu Valurju: “V Velenju smo že občutili zahtevnost igranja na dveh frontah in posledice velikih sprememb v vremenskih pogojih. Tudi taktične priprave na tekme so si zelo različne in zavedam se, da igralcem ni lahko,” pojasnjuje 34-letni strateg, ki kljub nepričakovanemu porazu še naprej popolnoma zaupa svojim varovancem: “Potrebno se bo spočiti in se zbrati za naslednjo tekmo. Poiskali bomo stvari, ki so bile dobre v dvoboju z Valurjem in v novo tekmo krenili na novo zmago ter napredovanje v naslednji krog, kar bi bil velik uspeh za klub.”

Nogometaši Domžal bodo na prvi domači tekmi v novi sezoni zaigrali na popolnoma novi zelenici. Domžalski “tepih” so preizkusili že v soboto, ko so opravili edini trening pred tekmo z Rudarjem: “Zelenica je v super stanju in vsi že nestrpno pričakujemo prvo domačo tekmo. Verjamem, da so ljudje v nas prepoznali nekaj dobrega in da nas bodo prišli podpreti v velikem številu. Odpira se možnost napredovanja v tretji krog kvalifikacij, kar je za naš klub nekaj velikega. Fantje se trudijo na vsaki tekmi in dajejo vse od sebe, zato si zaslužijo podporo domačega občinstva.”

Obračun z Valurjem v četrtek ob 20:00 spremljajte v živo na SK 1, medtem ko na SK 2 ob 20:45 prenašamo povratni obračun med Gorico in Panioniosom.