Domžale bodo napadle Freiburg, Gorici ni uspelo

Liga Europa 20. Jul 201721:38 > 21:45
NK Domžale

Nekaj časa so trepetali, a potem po zaslugi Jureta Balkovca poskrbeli, da je bil zaključen tekme miren. Varovanci Simona Rožmana so edini preostali slovenski predstavnik v kvalifikacijah za Evropsko ligo.

NK Domžale

Domžale so imele pred tekmo prednost z 2:1, ki so si jo proti Valurju priborile na Islandiji, a se na povratni tekmi ni začelo najboljše. Že v tretji minuti so imeli gostje na voljo najstrožjo kazen, zanesljiv izvajalec je bil Lydsson.

Rumeni se niso dali in so izenačili v 25. minuti. Tudi drugi gol na tekmi je padel iz najstrožje kazni, tokrat je po prekršku gostov nad Bizjakov k žogi pristopil Firer in zadel za izenačenje. Pred koncem prvega polčasa smo videli še en gol, na žalost na strani gostov. Napako je storil Širok, pred tem je že zakrivil najstrožjo kazen, kar so iznajdljivi Islandci izkoristili in po lepi akciji prišli v vodstvo.

V drugem polčasu so varovanci Simona Rožmana trepetali za uvrstitev v tretji krog kvalifikacij, vseeno pa so vse upe gostov razblinili dvajset minut pred koncem. Najprej je Jure Balkovec udaril v svojem slogu s prostega strela, le nekaj trenutkov kasneje pa je v polno meril še rezervist Senijad Ibričić.

Zdaj Domžalčane čaka nagrada v obliki nemškega velikana Freiburga.

Sila težko nalogo je imela Gorica, ki je pred domačimi gledalci proti Panioniosu lovila dva gola zaostanka. Tudi v drugo so varovanci Mirana Srebrniča izgubili, bilo je 2:3. Oba gola za Gorico je dosegel Rifet Kapić, oba iz enajstmetrovke. Gostje so že ob polčasu vodili z 3:1, tako da Gorica niti za trenutek ni bila resneje v igri za napredovanje.