Žreb Domžalam namenil veliki Marseille!

Liga Europa 4. Avg 201713:11 > 13:21
NK Domžale

Potem ko so senzacionalno izločili Freiburg, Domžale v zadnjem krogu kvalifikacij za Evropsko ligo čaka obračun z Marseillom. Prva tekma bo na sporedu 17. avgusta, povratna teden dni kasneje.

Domžalska pravljica v Evropi se nadaljuje z obračunom z Marseillom. O veličini francoskega kluba ne gre izgubljati besed. Jasno je, kdo bo favorit v dvoboju, a ravbarji niti za trenutek niso pomislili, da bi že vnaprej izobesili belo zastavo. Prvo srečanje bo na sporedu 17. avgusta v Stožicah, povratno pa teden dni kasneje na kultnem Velodromu.

Vsi se dobro zavedamo kakovosti francoskega moštva in hkrati vemo, kaj Marseille pomeni v evropskem prostoru. Nedvomno lahko rečem, da bomo naredili vse, kar je v naši moči, da uresničimo naše sanje. V tem času pred prvo tekmo se bomo skušali čim bolje pripraviti nanje in tako prvo tekmo pred našimi navijači pričakati v najboljši možni podobi. Znova se nadejamo močne podpore rumene družine, ki je na vseh treh letošnjih evropskih tekmah dodala pomemben kamenček v mozaik naših zmag,” je po žrebu dejal domžalski strateg Simon Rožman, medtem ko je športni direktor Matej Oražem dodal: “Vedeli smo, da nas za preboj v Evropsko ligo čaka izjemno visoka ovira in žreb je to potrdil. Pred nami sta dve novi izjemni tekmi, pravi spektakel se obeta že 17. avgusta v Stožicah. S podporo, kot smo jo bili deležni včeraj, pa smo že dokazali, da je možno prav vse. V kratkem času bomo v evropskih tekmovanjih gostili še tretjo ekipo iz najmočnejših petih lig, kar je izjemen dosežek. Nikakor pa se tu ne mislimo ustaviti.”

Rooney prihaja v Split
V žrebu zadnjega kroga kvalifikacij za Evropsko ligo je bilo še lepo število klubov iz področja nekdanje Jugoslavije. Najmanj sreče je imel splitski Hajduk, ki se bo pomeril z Evertonom in Waynom Rooneyjem. Vardar čaka Fenerbahče, Shkendija se bo udarila z Milanom, Osijek pravljico nadaljuje proti dunajski Austrii, Crveno zvezdo čaka bogati Krasnodar, zagrebški Dinamo se bo pomeril s Skenderbeuom, Partizan pa madžarskim Videotonom.

Pari zadnjega kroga kvalifikacij za Evropsko ligo:

Domžale (Slo) – Marseille (Fra)
Shkendija (Mak) – Milan (Ita)
Osijek (Hrv) – Austria Dunaj (Avt)
Crvena zvezda (Srb) – Krasnodar (Rus)
Panathinaikos (Grč) – Athletic Bilbao (Špa)
Apollon Limasol (Cip) – Midtjylland (Dan)
Club Brugge (Bel) – AEK Atene (Grč)
Everton (Ang) – Hajduk Split (Hrv)
FH Hafnarfjordur (Isl) – Braga (Por)
Ajax Amsterdam (Niz) – Rosenborg (Nor)
Altach (Avt) – Maccabi Tel Aviv (Izr)