Izjemne Domžale prestrašile sloviti Marseille

Liga Europa 17. Avg 201721:51 > 22:14
NK Domžale/Facebook

Nogometaši Domžal so na prvi tekmi zadnjega predkroga Evropske lige gostili Marseille in pred polnimi Stožicami prišli do velikega remija (1:1).

Domžalčani so se pred več kot deset tisoč glavo množico izvrstno zoperstavile slovitemu Marseillu. Gostitelji so prvi polčas odigrali izjemno in ga tudi dobili z 1:0.

Glede na videno bi lahko Domžale v prvih 45 minutah dosegle še kak zadetek. Domača ekipa je bila podjetnejša in nevarnejša v napadu, a žal tudi premalo natančna pri zaključkih.

Edini zadetek v prvem delu je padel v 12. minuti, ko je Senijad Ibričić izvajal prosti strel, Ivan Firer pa je žogo podaljšal do Amadeja Vetriha, ki je žogo spretno potisnil čez črto. Gostje so zapretili le dvakrat, obakrat pa se je izkazal vratar Domžal Dejan Milić.

Tudi drugi polčas so bolje začele Domžale, ki so v 48. minuti zapretile preko Firerja, ki je z roba vratarjevega prostora zgrešil vrata. Sedem minut kasneje je z glavo zapretil še Jan Repas, a tudi on meril nenatančno.

Nato pa so prišle minute francoske ekipe. Najprej je Marseille dosegel zadetek, ki so ga sodniki upravičeno razveljavili zaradi prepovedanega položaja, v 63. minuti pa so gostje izenačili. Florian Thauvin je podal proti Morgan Sansonu, ki je natančno sprožil in ugnal nemočnega Milića.

Gostje so znova zapretili v 70. minuti, ko je z roba kazenskega prostora sprožil Lucas Ocampos, spet pa se je z obrambo izkazal domžalski vratar.

Domžalčani so bili do konca srečanja nevarni še preko Mihe Blažiča in Petra Franjiča, a se mreža Marseilla ni več zatresla. Tudi gostje po izenačenju niso brezglavo napadli in se zadovoljili z remijem, ob katerem so dosegli gol v gosteh, ki lahko tudi odloči potnika v skupinski del evropske lige.

Evropski prvaki iz leta 1993 so prvo tekmo odigrali brez prvega zvezdnika Dimitrija Payeta, ki je zaradi poškodbe izpustil že lansko tekmo v Stožicah, ko so Domžalčani igrali proti West Hamu. Marseille ima po letih krize z novim lastnikom, ki je postavil nove temelje kluba, v tej sezoni visoke cilje tudi v Evropi.

Povratna tekma v Franciji je na sporedu 24. avgusta.